ANTRESOLA

Antresola to bardzo praktyczne rozwiązanie szczególnie dla kawalerek. Uważam, że warto jest mieć dodatkową przestrzeń na przykład na miejsce do spania. Ja bardzo lubię spać na dużym łóżku i nie wyobrażam sobie codziennie składać i rozkładać sofę więc gdybym nie miała możliwości stworzyć oddzielnej sypialni na pewno zdecydowałabym się na antresole. Oczywiście żeby  pozwolić sobie na taki krok mieszkanie musi posiadać odpowiednią wysokość aby można było w pełni komfortowo z niej korzystać.

Jeżeli zależy nam na tym aby móc swobodnie poruszać się na antresoli wysokość pomieszczenia powinna wynosić minimum 420cm( 200cm na dole i 200cm na górze plus grubość konstrukcji, od 20-30cm). Warto pamiętać o tym, że należy brać pod uwagę grubość drewnianej bądź metalowej konstrukcji, która w zależności od materiału będzie wynosić między 20 a 30cm.

fd09c523a1ad3a376e002d1a4bd6d5a7

Źródło: Pinterest

W sytuacji kiedy chcemy zaaranżować antresolę jako miejsce do spania i dysponujemy  mniejszą powierzchnią mieszkania nasze pomieszczenie powinno mieć wysokość  minimum 340cm( 200 cm na dole i 120 cm na górze plus grubość konstrukcji).

antresola_w_kawalerce_kokopelia_10

Źródło: Pinterest

Również w niewysokim pomieszczeniu możemy zdecydować się na antresolę lub coś w rodzaju wysokiego podestu, gdzie jego dolną część możemy wykorzystać na przestrzeń do przechowywania. W tej sytuacji pokój powinien posiadać minimum 260cm wysokości( 120cm dolna część i 120cm część górna plus grubość konstrukcji).

niska-antresola-z-sypialnia

Żródło: morizon.pl

Ważną kwestią są schody, które w zależności od wielkości i wagi konstrukcji powinny być solidne i bezpieczne. W przestronnych wnętrzach możemy sobie pozwolić na pełnowymiarowe schody  jednak również na mniejszej przestrzeni nie powinniśmy z nich rezygnować gdyż pomysł z zamontowaniem drabinki dla mnie nie jest bezpieczny i wygodny w użytkowaniu.

Pozdrawiam

Aleksandra

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: