JAK USTAWIĆ KANAPY W SALONIE?

To chyba jeden z największych problemów z jakim idzie się nam zmierzyć aranżując nasz salon. W jaki sposób stworzyć rodzinne miejsce do odpoczynku tak aby spełniało swoje zadanie nie tylko pod względem funkcjonalnym jak również estetycznym? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Mimo tego, że w aranżacji wnętrz istnieje wiele wytycznych, wręcz wszystkie odległości i wysokości podane są w centymetrach to wyznaję taką zasadę, żeby urządzać nasze wnętrza kierując się przede wszystkim własnymi upodobaniami a nie tym jak to wygląda u sąsiada lub jak być powinno. Dom to miejsce w którym powinniśmy czuć się swobodnie i bezpiecznie. Nie jak w muzeum w którym niczego nie można dotknąć przed obawą zniszczenia czy ubrudzenia. Lub też tego, że zostanie skrytykowane przez projektanta. O wiele bardziej preferuję miejsca, które pomimo tego, że nie są urządzone idealnie noszą w sobie osobowość i ciepło mieszkańców niż bezpłciowe stylizacje żywcem wyjęte z najmodniejszych katalogów.

To w jaki sposób ustawimy meble w naszym salonie zależy od wielu czynników, między innymi od wielkości pomieszczenia i tego w jaki sposób spędzamy w nim czas. Jak widzimy na grafice poniżej mamy na to kilka możliwości.

41721556ad36b6be15de3fcd66d47f79

Źródło: Pinterest.

Dla mnie problemem było zawsze ustawienie wszystkiego w taki sposób aby dobrze oglądało się telewizję jak również mogło swobodnie rozmawiać z moją rodziną, gośćmi czy napić się kawy. Te rozwiązania pomogą nam połączyć te wszystkie funkcje tak aby było nam wygodnie. Tak, lubię oglądać telewizję ale uważam, że  telewizor nie powinien być  kluczowym elementem według, którego planujemy ustawienie mebli w całym pomieszczeniu. Jeżeli jednak jest to dla nas istotne to ważne aby w miarę możliwości był on oddalony od nas o odległość trzech przekątnych wielkości matrycy i umieszczony na wysokości około 110 cm lub tak aby środek ekranu był na wysokości naszego wzroku. Choć tak naprawdę wszystko zależy od naszych preferencji.

Bardzo istotne jest też to aby móc swobodnie przemieszczać się pomiędzy meblami a co najważniejsze nie bójmy się ich ustawiać w innym miejscu niż przy ścianie, to wbrew pozorom nie zabierze nam więcej miejsca. Istotną sprawą jest również sposób ułożenia dywanów, które Polacy  od lat uwielbiają a moda na nie powróciła ze zdwojoną siłą. Ale o tym napiszę więcej w innym poście.

Pamiętajcie, że dom to miejsce w którym przede wszystkim jego mieszkańcom ma żyć się dobrze nawet jeżeli ktoś nazwie to kiczem.

Pozdrawiam

Aleksandra

 

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: